Hızlı Okuma Teknikleri

Hızlı Okuma Teknikleri

Hızlı Okuma Teknikleri

Hızlı okuma ve anlama teknikleri Dünya'da oldukça yaygın ve bilinen bir eğitim metodudur. Türkiye'de ise yaklaşık 40 yıldan beri kişisel gelişim merkezlerinde kişisel kurslar ile verilmektedir. 

Hızlı okuma en temelde bir alışkanlık değişimidir. Alışıla gelmiş olan okuma şeklini değiştirmek için, hızlı okuma teknikleri kullanmak şarttır. 

Hızlı okuma teknikleri ilk olarak göz kaslarını geliştirmek ile başlar. Bedenimizde  kas yapılarının tamamı gelişmeye olanaklı bir yapılardır. Bir sporcunun günlük antrenman  yapması gibi, hızlı okuma içinde göz kaslarını geliştirmek zorundayız. Bunun için online platformda her gün göz kaslarını geliştirme antrenmanları yapılmaktadır.

En önemli antrenmanların arasında görme alanını çoğaltma uygulamaları vardır. Sağlıklı bir insanoğlunun gözü bilinenin aksine oldukça fazla, geniş bir alanı tek defada görebilecek kapasitededir. Online platform içerisinde 4 farklı uygulama ile görme alanını genişletme uygulamaları bulunmaktadır.

Hızlı okumanın temelini TAKİSTOSKOP çalışmaları oluşturmaktadır. Bu yöntem ise gözün metin üzerinde bekle süresini azaltmak için kullanılmaktadır. Online platformda yine günlük oldukça fazla hızlı görme ve göz çevikliğini arttırma uygulamaları yapılmaktadır.

Göz kaslarını geliştirme, görme alanını genişletme ve göz çevikliğini artırma çalışmalarını metinler üzerinde hıza dönüştürmek için blok okuma ve grup okuma egzersizleri yapmak gerekmektedir. Bu yöntemde online platform da 4 ayrı teknikle verilmektedir. 

Bu antrenmanların yanı sıra da beyin egzersizleri ile okuma sırasında dikkat ve odaklanma çalışmaları yapılması gerekmektedir. Online platform içerisinde beyin egzersizleri bölümünde dikkat ve odaklanma çalışmaları yer almaktadır.

Yukarı da anlatılan usuller ile hızlı okumaya geçmek kaçınılmaz bir hal almaktadır. Sizin de yapmanız gereken sadece online platforma üye olmak ve 1 aylık eğitimden sonra hızlı okumak.

Sizde bu eşsiz deneyimi edinmek için eğitim gruplarını  inceleyerek kendinize uygun eğitim grubundan sisteme üye olun ve anlayarak hızlı okumaya başlayın.

Hemen Eğitime Başlayın